2.12.2019 / Velká cesta napříč Asií – cestovatelské promítání / KC Vozovna

Ve spolupráci s Po vlastní ose a Přednáškomat, pořádáme v pondělí 2.12.2019 od 19:00 až do 21:30 v KC Vozovna cestovatelské promítání Jolany Sedláčkové o dobrodružné cestě autem přes asijský kontinent.

7 měsíců na cestě, 2 lidi a 1 auto, 23 zemí Asie a Evropy, přes 63 tisíc kilometrů na trase Jihlava (CZ) - Magadan (RUS).

Cesta o hledání úžasných míst, o svobodě a volnosti, o neobyčejných setkáních s obyčejnými lidmi.
Přes Balkán, Turecko a zasněžený Kavkaz jsme se dostali do Íránu, země, která předčila všechny naše představy, okouzlila nás a přirostla nám k srdci. Po Hedvábné stezce jsme putovali až do závratných výšek velehor Střední Asie. Vydali jsme se také do Mongolska, země koní, pastevců a těch nejhorších silnic. A nakonec na nás čekala závěrečná výzva, nechvalně proslulá Cesta kostí a jízda přes Sibiř, kterou tou dobou už zasypával první sníh…
Jak to všechno dopadlo? Jaké je to vydat se na velkou cestu? A jak člověka taková cesta změní?

O autorce:
Jolana Sedláčková během posledních tří let se svým autem najezdila více než 100 tisíc kilometrů v mnoha zemích Evropy, Asie a Afriky. Nejvíce si zamilovala cestování po státech bývalého Sovětského svazu. Baví ji objevovat krásy přírody v málo navštěvovaných destinacích. Mezi nejzajímavější uskutečněné cesty patří výlet do Venezuely v období měnové reformy, loňská návštěva Sýrie či sedmiměsíční cesta napříč Asií s cílem v Magadanu. Hodně fotí a natáčí videa. O přírodě, lidech a zážitcích na cestách píše články do časopisů a také na facebookovou stránku Po vlastní ose.

Vstupné: dobrovolné
Počet míst je omezený, proto se prosím včas registrujte na e-mailové adrese jesatkova@myaktivity.cz.
Těšíme se na Vás!

KC Vozovna
Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, 130 00 Žižkov

https://www.facebook.com/events/436346063928255/?active_tab=about

Projekt zaměřený na začleňování rodin cizinců do české společnosti.
Projekt Rodina pro rodiny II reg. č. CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000790 je spolufinancován EU.

Galerie k článku