Komentovaná vycházka – Malá Strana s Bulhary (3.11.2019)

V rámci projektu Rodina pro Rodiny II. jsme připravili pro zájemce z řad cizinců komentované vycházky s tlumočníky. Naši malý a velcí přátelé, tentokrát z Bulharska, pro které je Praha novým domovem, měli možnost poznat krásy tohoto historického města a dozvědět se o něm mnoho zajímavých informací.

V listopadu 2019 jsme se vydali s bulharskou komunitou na Malou Stranu. Místo, které se jen hemží všemožnými strašidýlky a postavami ze staropražských legend, nadchlo nejen dospěláky, ale i dětské účastníky vycházky, z čehož jsme měli velkou radost. Společně jsme si prohlédli Malostranské náměstí, kde jsme si povídali o historii Prahy a roli Malé Strany v jejím vývoji, a pak jsme se vydali do známé Nerudovy ulice. Navštívili jsme Jánský vršek a také místo, kde se dříve pořádaly známé trhy. Vyprávěli jsme si pověst o zvědavém jezuitovi, bezhlavém rytíři a dalších svérázných postavičkách, z nichž mnohé se dodnes na Malé Straně pohybují, obzvláště v nočních hodinách, kdy se vydávají do ulic a straší náhodné kolemjdoucí. A protože Malá Strana je proslulá množstvím krásných domovních znamení, pro děti jsme připravili napínavou hru, při které tato domovní znamení hledaly. A kdo byl v hledání úspěšný, na konci vycházky byl odměněn částí zlatého pokladu od toulavého rytíře. Vycházku jsme si společně moc užili a těšíme se na další společné zážitky!

Prostřednictvím historických postaviček, spjatých s našim hlavním městem, se snažíme hravou a zábavnou formou zaujmout jak děti, tak i jejich rodiče. Ucelujeme tím vztah v rodině nejen u cizinců a zároveň pomáháme začlenění celých rodin do české společnosti.

Brožuru k vycházce v češtině a bulharštině si můžete prohlédnout zde:

Galerie k článku