Mezinárodní fotbalový turnaj a Tátafest 2018 (ohlédnutí za akcí)

Tátafest na Pražačce se hodně vydařil. Konal se u příležitosti Dne otců v neděli 17. 6. 2018 ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka.
Fandili jsme společně mezinárodnímu turnaji, soutěžili ve všech možných i nemožných disciplínách, kreativně se vyřádili, zasmáli se u pohádky a zatančili si s kapelou Šoulet. Děkujeme, že jste přišli - bylo vás téměř 500!

Neděli jsme zahájili již v 9 hodin ráno, protože nám den začínal mezinárodním fotbalovým turnajem - účastnilo se ho 8 multikulturních týmů ze zemí jako Irán, Makedonie, Rusko, Ukrajina, Uzbekistán, Vietnam apod. Celá akce se konala v rámci projektu Rodina pro rodiny.

Zápasy probíhaly ve zdravém sportovním duchu. Hráči si nic nedarovali a rozhodčí vše zvládl v duchu fair play, takže družstva odcházely s dobrým pocitem sportovního vyžití. Týmy podávaly velmi dobré výkony, bylo se na co dívat. Diváci a příznivci družstev výborně fandili.

Nejlepší výkony v mezinárodním fotbalovém turnaji podalo mužstvo FC Bukefal (Makedonie) a po zásluze vyhrálo. Vítězové získali šek na finanční hotovost ve výši 10.000 Kč, který předal pan David Gregor, místostarosta městské části Praha 3.
Na 2. místě se umístili Raptors Black (mezinárodní mužstvo) - Celý tým obdržel voucher na slevu 50% na únikové hry "Advokát" a "Škola Silent Hill" od lostrooms.cz.
3. místo získali Pahlevoon (Írán) - Celý tým obdržel voucher na slevu 30% na únikové hry "Advokát" a "Škola Silent Hill" od lostrooms.cz.
Další týmy se umístily:
4. místo - Raptors Blue (mezinárodní mužstvo)
5. místo - Prague Mahalla (Uzbekistán)
6. místo - Tiki Taka (Rusko)
7. místo - FC Šachtar (Ukrajina),
8. místo – Vinimiu (Vietnam)

Fotbalové finále doprovázel v odpoledních hodinách happening Táta fesT, program pro rodiny s dětmi začal ve 14 hodin.
Pro tatínky s dětmi bylo připraveno mnoho "adrenalinových disciplín" jako řezání dříví, slalom s dítětem na zádech nebo lakros, fotbalové šipky, fotbalový kulečník, dostihová dráha, Tour de Pražačka (závod na tandemových minibikách), apod.
Pro maminky pak byly připraveny kreativní dílny - tisk na textilní tašky, drátování, výroba placek.

Jednou z mnoha doprovodných akcí na Tátafestu byl také ukázkový fotbalový trénink vedený licencovanými trenéry mládeže z profesionálního fotbalového klubu FK Viktoria Žižkov. Děti mohly ochutnat i florbalový trénink pod vedením instruktorů.
Na akci dorazilo i popelářské auto, které si děti mohly prohlédnout a zasoutěžit si v trojboji Pražských služeb. Také si zde mohly prohlédnout auto městské policie a vyzkoušet si její výstroj/výzbroj.

V průběhu celého dne si návštěvníci mohli vychutnat různé kulinářské dobroty a závěrem pak zatančit s kapelou Šoulet.

Sportovní areál Pražačka patřil tátům, dětem, maminkám – prostě všem, co si chtěli společně strávený čas užít.

Děkujeme, že jste oslavili Den otců s námi!


Více fotografií z akce Tátafest 2018 najdete na facebooku RK Ulitka zde

Galerie k článku