Návštěva bunkru v hotelu Jalta – senioři

Pojďte se s námi potkat s totalitním režimem v suterénních prostorách bunkru, o kterém se jen málo ví.

Komentovaná vycházka pro seniory do podzemních prostor hotelu Jalta s utajovaným protiatomovým krytem, k jehož výstavbě došlo v roce 1953 poté, co byl původní dům strhnut.

Hotel Jalta na Václavském náměstí, symbol luxusu, ve kterém se bunkr nachází, byl postaven na přání a ve spolupráci prezidenta Československé republiky Antonína Zápotockého a měl sloužit jako kryt pro případ válečného konfliktu jako štábní centrum Varšavské smlouvy. Hotel je na seznamu památkově chráněných budov spadajících pod UNESCO a je příkladem nejhodnotnější architektury socialistického realismu. Bunkr s kapacitou cca 150 lidí byl odtajněn teprve před 16ti lety a můžete se zde setkat s dobovou expozicí zaměřenou na pohraniční a celní stráž, veřejnou bezpečnost, odposlechy a radiokomunikační armádní vybavení. V bunkru se nachází malá telefonní ústředna, dobové fotografie hotelu a ošetřovna. Během návštěvy se dozvíte o Železné oponě, vybavení a životě pohraniční stráže, jak probíhalo sledování a výslechy hostů hotelu.
Návštěva bunkru je určena pro seniory v rámci projektu Rodina pro rodiny a je zdarma včetně výkladu průvodce. Pro zájemce jsou připraveny dva termíny od 9:30 a od 9:45. Časová kapacita prohlídky vychází na 30 minut až 1 hodinu.

Kdy: 1.2. / sobota / 2 skupiny: od 9:30 a od 9:45
Kde: sraz před Hotelem Jalta - Václavské náměstí 818/45, 110 00 Praha 1
Cena: Zdarma

Rezervace nutná prostřednictvím emailu na jesatkova@myaktivity.cz, kapacita je omezena.

Projekt Rodina pro rodiny II reg. č. CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000790 je spolufinancován EU. Realizátorem projektu je My.Aktivity o.p.s.