Ohlédnutí za online kurzem „Staráme se o své zdraví“ pro cizince

V sobotu 25. 4. jsme měli v plánu sejít se v prostorách My.Aktivity na konverzaci pro cizince s naší lektorou Jitkou Pourovou. Naše plány ale narušil koronavirus, takže osobní setkání nebylo možné. Jitka proto vymyslela interaktivní online variantu kurzu a téma vybrala skutečně aktuální – „Staráme se o své zdraví“.

Skupinová online konverzace se uskutečnila přes Skype, zúčastnilo se jí 7 lidí. Lektorka Jitka připravila interaktivní prezentaci, se kterou mohli všichni najednou pracovat – zapisovat do ní slova, poslouchat audionahrávky, číst texty apod. Kromě potřebných základních slov, frází a obratů, které se využívají při návštěvě lékaře (objednání, popis symptomů, odpovědi na dotazy lékaře), si zúčastnění procvičili také přivolání první pomoci v češtině nebo nákup léků v lékárně. S ohledem na probíhající pandemii viru Covid19 skupinka hovořila také o prevenci a různých možnostech, jak chránit svoje zdraví.

Ve druhé části se probírala specifika zdravotního pojištění cizinců v České republice, lektorka si připravila také aktuální téma příspěvků na ošetřovné na děti v době pandemie. Na závěr měli všichni možnost položit své vlastní otázky a popovídat si o situacích, které jsou pro ně jako pro cizince s omezenou znalostí češtiny v praktickém životě komplikované.

Online variantu kurzu zvládli všichni na jedničku, každý měl možnost aktivně se zapojit a naučit se spoustu nových slov a vět. Každý doma u svého počítače, ale přesto společně!:-)

Kurz online konverzace proběhnul v rámci projektu Rodina pro rodiny II.