Vzdělávací systém v ČR - materiály pro rodiče

Jak vypadá systém vzdělávání v České republice? Jak to chodí v české školce, na základní škole nebo ve školní družině? Tyto a mnoho dalších otázek si kladou rodiče - cizinci, kteří v naší zemi chtějí dlouhodobě žít a také vychovávat a vzdělávat své děti. Abychom jim usnadnili orientaci v českém školském systému, připravili jsme pro ně v rámci projektu Rodina pro rodiny II. přehledné informační materiály. Ty obsahují nejen základní informace o školkách či školách, ale také různé užitečné rady a tipy.

Materiály jsou dostupné ve čtyřech jazycích (čeština, angličina, vietnamština, ruština) a obsahují tato témata:

  • systém vzdělávání v ČR
  • mateřské školy
  • základní školy
  • harmonogram školního roku
  • volnočasové aktivity

Na základě poptávky rodičů - cizinců, se kterými se setkáváme při naší práci v terénu, připravujeme také nové materiály na téma "Co dělat, když...?" nebo "Komunikace se školou". Nové materiály budeme průběžně zveřejňovat.

Materiály pro rodiče v jazykových mutacích najdete pod záložkou projektu Rodina pro rodiny, kde je pro každý jazyk vyhrazena vlastní stránka. Ta obsahuje nejen materiály o školském systému ČR, ale také další učitečné informace a novinky z projektu.

Rodina pro rodiny - česky
Rodina pro rodiny - english
Rodina pro rodiny - tiếng việt
Rodina pro rodiny - по русски

Projekt Rodina pro rodiny II reg. č. CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000790 je spolufinancován EU. Realizátorem projektu je My.Aktivity o.p.s.